Czas pomyśleć o zajęciach dodatkowych dla Twojego dziecka lub dla siebie. Jeśli szukasz miejsca o niepowtarzalnym klimacie w Opolu i zamierzasz poznać tajniki niesamowitej sztuki walki. Zapraszamy na profesjonalne treningi karate dla osób w każdym wieku i na różnych poziomach zaawansowania.
Opolski Klub Karate Tradycyjnego „Budokan” stale przyjmuje nowych chętnych na zajęcia odbywające się w sali treningowej:
45-340 Opole, ul. Jakuba Kani 3a/3
tel. kom.: 693 148 463
email: karate.opole@wp.pl
Zobacz rozkład zajęć.
Informacje dla osób chcących wstąpić do klubu:
Opis:
OKKT „Budokan” jest stowarzyszeniem zrzeszającym sympatyków karate tradycyjnego (styl Shotokan): dzieci, młodzież i dorosłych.
Nabywanie członkostwa w klubie – warunki wstępne:
U osób niepełnoletnich (w treningach mogą brać udział dzieci pięcioletnie) wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub prawnego opiekuna oraz zgoda lekarza na udział w zajęciach karate, u dzieci od 14 lat wymagane jest zaświadczenie z przychodni sportowo-lekarskiej potwierdzające dobry stan zdrowia.
Dzieci w wieku od 5 do 13 lat uczestniczą w zajęciach ogólnorozwojowych przygotowujących do treningu specjalistycznego w zakresie karate.
Osoba zainteresowana pozyskaniem członkostwa w klubie wypełnia w terminie 10 dniowym deklaracje przynależności na dany rok, zapoznaje się z regulaminem i statutem klubu i zobowiązuje się do przestrzegania warunków w nich zawartych, co potwierdza własnoręcznym podpisem (w przypadku osób niepełnoletnich podpis składają rodzice lub opiekunowie osoby wstępującej).
Warunki uczestnictwa w treningach (wyciąg z regulaminu):
Spełnienie warunków wstępnych:
Dostosowanie się do wyznaczonego podziału na grupy wiekowe i według stopnia zaawansowania.
Przestrzeganie regulaminu danego obiektu – gdzie odbywają się zajęcia.
Przestrzeganie porządku, obowiązującej dyscypliny (etykiety), higieny, oraz warunków bezpieczeństwa zawartych w regulaminie klubu.
Odpowiedni strój sportowy:
- dla osób początkujących – dres (spodnie, koszulka, bluza),
- dla osób ćwiczących powyżej 3 miesięcy – biała karatega (kimono) i pas (obi) w zależności od stopnia zaawansowania.
Systematyczne uczęszczanie na zajęcia; wszelkie przyczyny ewentualnej nieobecności należy zgłaszać instruktorowi.
Kontrolowanie swojego stanu emocjonalnego oraz kontrolowanie technik według wskazówek instruktora.
Terminowe (miesięczne) regulowanie składek za treningi.
Okazywanie szacunku wobec współćwiczących, a szczególnie wobec wyższych stopni, osób starszych i instruktora, a także wobec innych osób przebywających na dojo jak i poza nim.